Prečo je tento blog o Tebe

Autor: Jozef Antol | 29.5.2012 o 11:12 | (upravené 5.6.2012 o 23:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  83x

Chcem vám vysvetliť myslienku, ako a hlavne prečo vznikla táto stránka a čo to má čo dočinenia s tebou a s vami. Začnem trocha z tej nie veľmi pozitívnej stránky. Určite ste si už niekedy všetci všimli...

Chcem vám predstaviť myslienku, ako a hlavne prečo vznikla táto stránka a čo to má čo dočinenia s tebou a s VAMI.

Začnem trocha z tej nie veľmi pozitívnej stránky.

Určite ste si už niekedy všetci všimli a pozorovali okolo seba, vo svojom okolí, v telke, rádiu, na internete, na Facebooku či iných sociálnych sieťach, že hrozne veľa sa píše a hovorí o negatívnych veciach - o vojne, smrti, hladomore, vraždách, korupcii, terorizme, podvádzaní, daniach, nevere, nevraživosti, diskriminácii, podvodoch, nezamestnanosti, inflácii, vysokých cenách, žiadnej budúcnosti.. a takto by som mohol pokračovať donekonečna.

Z mnohých strán sme stále skúšaní a snažia sa nás hlavne masmediálne oznamovacie prostriedky presvedčiť, že aké je všetko zlé, nanič, pesimistické, hrozné, strach-naháňajúce, čierne.

No pravdou pravdúcou je, že je to len jedna stránka mince. Jeden pohlaď. Jeden druh názorov.

Ak by všetko bolo skutočne LEN také, potom by predsa človek prišiel navždy aj o tých niekoľko pekných chvíľ, ktoré niekedy trvajú minútu, inokedy deň, niekedy dlhšie obdobie. No fakt je taký, že možno ste už niekedy počuli informáciu, že "Na čo dávaš svoju pozornosť, na čo sa zameriavaš, to dostaneš", platí vždy bezvýhradne a neoblomne.

A sme doma!

Všimli ste si niekedy, ze keď ste napríklad boli pred ťažkou školskou písomkou a pozerali ste sa na všetky tie zápory a ťažkosti s tým spojené cez svoj maličký ďalekohľad, skutočne to potom v reálnom živote aj bolo veľmi ťažké - tá školská písomka bola potom nakoniec naozaj hrozne ťažká.

Na druhej strane, niekedy sa vám určite stalo, že ste sa s niekým - kamarátom, kamarátkou, súrodencom -  pohádali a potom ste si jednoducho povedali: "Nie! Takto to nebude, nebudem sa predsa hádať so svojím kamarátom!" a v tej chvíli tá hádka, to napätie, aj všetko s tým spojené jednoducho zmizlo, prestalo existovať a vy ste boli opäť veľmi dobrí kamaráti. Jednoducho ste dali svoju pozornosť na to, že to bude fajn a ono to bolo opäť fajn.

Je to veľmi jednoduché, no určite si pozoroval viac krát vo svojom živote, ze veci boli také aké si ich chcel mať, že?

A teraz pozor, dámy a páni - toto nie je žiadna stránka o sile pozitívneho myslenia, či niečo podobné.

Trápilo ma už dlhšiu dobu, že zo všetkých strán sa na mňa valia a chrlia samé negatívne veci. No potom, ak by to všetko bola pravda, tak ja by som nedokázal prežívať kopec krásnych okamihov, ktoré dennodenne prežívam, nedokázal by som sa tešiť z čokoládovej zmrzliny, z rýchlej jazdy, z úsmevu ľudí, ktorých mám rád. Vidíš to?

A prichádzame k hlavnej myslienke:
Ako by to vyzeralo, ak by ste videli okrem všetkých zlých sprav sem tam aj nejakú tu dobrú správu, či novinku?

A ako by to vyzeralo, keď by ich bolo každý deň niekoľko?

A ako by to vyzeralo, ak  bolo polovica noviniek, článkov a správ v médiách zameraná na tie dobré, pozitívne, konštruktívne, účelné veci? Všetko to začína len a len od jedného človeka - od teba!

A toto je moja filozofia pre teba:

Ak chceš byť šťastný - rob šťastnými ľudí okolo seba.

Teraz je rad na tebe - môžem s tebou počítať?

Jožo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?