Čo môže dokázať 1 človek?

Autor: Jozef Antol | 5.6.2012 o 23:04 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  591x

Položili ste si už niekedy otázku - pri nejakej situácii, ktorá (spĺňajúc nasledujúce dve podmienky) a.) vás zaskočila ci prekvapila b.) nebola bola úplne okay/v poriadku/v súlade "s kostolným poriadkom" "Čo už ja s tým môžem urobiť?"

 

Položili ste si už niekedy otázku - pri nejakej situácii, ktorá (spĺňajúc nasledujúce dve podmienky)
a.) vás zaskočila ci prekvapila
b.) nebola bola úplne okay/v poriadku/v súlade "s kostolným poriadkom"
"Čo už ja s tým môžem urobiť?"

Stretli ste sa niekedy s neprávom, chceli ste urobiť niečo, no nevedeli ste čo alebo ako?

Trocha odbočím, hoci názov článku je, Čo môže dokázať 1 človek; chcem, aby ste vedeli, pretože ste odvážni a zvedaví a došli ste v čítaní až sem, že originálny názov článku má byť "Čo môžeš dokázať ty?", no viem, ze "slabšie" povahy by nemuseli skonfrontovať taký osobný názov článku a neodvážili by sa kliknúť a čítať ďalej - každopádne, ty si to dokázal, stávaš sa viac a viac tigrom - preto sa dozvieš niečo viac!

Späť k téme.

Pred niekoľkými rokmi, vlastne to bolo veľmi ďaleko do minulosti,  som bol aj s našou celou triedou ešte bývalej Strednej priemyselnej školy v Ružomberku na filme Pay It Forward / Pošli to ďalej. Napriek môjmu "tínedžerskému" veku a roli drsňáka, ktorú som si každé ráno po tom, ako som vypil svoje kakao a spapal svoju maslovú vianočku s lekvárom, nasadil a ktorú som používal na zastrašenie prípadných protivníkov môjho veku a konkurentov na poli lásky, napriek tomuto všetkému, pri pozeraní tohto filmu som začal cítiť taký veľmi silný pocit - feeling.
Taký, ako keď sme práve vyhrali zápas o majstra sveta v ľadovom hokeji, či ako keď.. takých momentov je len niekoľko v živote, niekto ich má viac, niekto menej, každý vie o čom hovorím, je tak? Kedy si mal naposledy jeden z týchto "kúzelných" momentov?

Taký, že zrazu si mal chuť vykričať celému svetu, niečo veľmi veľmi doležité?
V mojom prípade to bolo niečo ako súhlas s tým, čo je v tom filme a "poďme s tým niečo urobiť.." Dokonca ma to až rozľútostilo, slzy sa mi objavili v kútikoch očí a ja som sa cítil strašne šťastný, cítil som sa ako.. ako.. ako ČLOVEK!

Bol to film o malom chlapcovi, ktorí to v živote nemal ľahké, no ktorý mal jednu veľkú schopnosť, ktorá ho odlučovala a stavala na piedestál nad všetkých ostatných ľudí v jeho okolí.

Mal sen.

Teraz si poviete, každý mal a má sen a sny.

To je pravda, rozmýšľate veľmi správne.

Tento chlapec sa odlišoval v tom, že on svoj sen začal napĺňať.

Urobil prvý krok..

Potom druhy.. tretí .. a ďalší..

Určite vo svojom okolí pozorujete veci, ktoré viete, ze nie sú v poriadku. A o chvíľu vám poviem ako to mozte dat do poriadku a citit sa ako clovek.

Poviem vám tajomstvo: Môžete to dať do poriadku hneď, nečakať na nikoho, nečakať na posily, nečakať na povel, na niekoho dovolenie. Každý má pravo dať do poriadku čokoľvek v jeho okolí, pretože je to jeho zodpovednosť.

V ďalšom článku vám poviem viac k tomu - AKO.

Teraz si pozrite ukážku z filmu Pay It Forward / Pošli to ďalej

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=_pCtXRP1edo]

Vidíte? Je to sila, že?

Ono sa s tým dá naozaj niečo urobiť!

Ak sa vám článok páčil, dám vám domácu úlohu: Poprechádzajte sa vo svojom okolí, sledujte ludí, situácie a napíšte si na papier veci - na jeho ľavú polovicu, ktoré nie sú okay - na pravú polovicu napíšte ku každej veci, čo s tým viete urobiť vy. Napíšte mi, ako ste dopadli.

Ďakujem za spoluprácu a ideme ďalej!

Jožo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?